top of page
Oxley's Furniture Grande 2980 Table (2) 2021.jpg

Luxusní zahradní nábytek, který Vás bude provázet po celý život

Krásné a udržované zahrady si žádají odpovídající zahradní nábytek, který by završil celkový dojem a prostor. Dlouho jsme se rozhlíželi po trhu až jsme objevili jedinečnost a nádherné provedení v anglické společnosti Oxley‘s, kterou výhradně zastupujeme na českém a slovenském trhu.

 

Tato společnost vyrábí unikátní zahradní nábytek a navazuje na tradici výroby sahající až do 18. století. Technologie výroby společnosti dodá nábytku její nadčasovost a autentičnost. Materiál i zpracování umožňuje používání nábytku v zahradě po celý rok, od jara do zimy, za každého počasí.

Anglické dědictví

Oxley’s je rodinnou společností sídlící v Anglii vyrábějící úchvatné skvosty v podobě zahradního nábytku. Zakladatelé byli uchváceni tradičními anglickými litinovými lavičkami, kterými je již od 18. století poset Londýn, ale i parky, města a mnohé výletní oblasti. Natolik byli inspirováni, že zatoužili navázat na tuto tradici a začali vytvářet nadčasově elegantní, luxusní zahradní nábytek, který vydrží po mnoho generací.

Jedinečnost

Každý kousek nábytku Oxley’s se začíná vyrábět a připravovat až podle individuálních přání a tužeb zákazníka. Velmi citlivě je zvolená paleta osvědčených nadčasových barev a povrchových úprav. Zpracování se nabízí v několika řadách, dle náročnosti a potřeb klienta, od odpočinkových a relaxačních zón, až po rodinné události jako jsou oslavy, setkání s přáteli a případně nedělní obědy a společné večeře pod širým nebem.

Funkčnost

Nadčasový zahradní nábytek zcela jistě překvapí řadu zákazníků, jak nádherným zpracování, tak svojí pohodlností, tvarováním, citlivou barevnou kompozicí i funkčností a možností využití jednotlivých kusů ve Vaší zahradě, ale také na veřejných prostranstvích. Tyto jedinečné kousky vdechnou každému místu romantický, nostalgický a pohodlný pocit.

Udržitelnost

Společnost Oxley’s využívá k výrobě svého zahradního nábytku primárně recyklovaný hliník. např. plechovky od nápojů, hliníková kola nebo stará křídla letadel. Samotný proces recyklace využívá pouze 5 % energie, která by byla potřeba k vytvoření hliníku nového a zároveň lze tento proces opakovat stále dokola, což dělá výrobu Oxley’s zahradního nábytku naprosto udržitelnou.

Barevná provedení

Standardně nabízíme 15 základních barev, což je za normálních okolností dostačující výběr. Pokud však potřebujete jinou konkrétní barvu, můžeme nábytek vyhotovit v jakémkoli odstínu dle vzorníku RAL.

Když společnost v roce 1991 s výrobou nábytku začala, jako jediná dodávala venkovní nábytek v barvách s patinou.

V průběhu své životnosti kovy získávají různou patinu, která dodává nábytku na zajímavosti a prohlubuje barevný odstín. To platí především u bronzu, mědi a olova. Společnost Oxley‘s se stala odborníkem na imitaci tohoto vlivu času a vytvořila to, čemu dnes říkáme verdigris. Tento časově náročný proces je třeba provádět ručně a vyžaduje notnou dávku zkušeností.

 

Jedná se o barvy Antique Gold, Titanium a Tuscan White.

 

Přestože je každá objednávka jedinečná, konstantní výrobní proces zaručuje,

že je nábytek odolný vůči povětrnostním podmínkám v jakémkoli místě na světě.

Pokud máte zájem o bližší informace ke kompletní nabídce zahradního nábytku Oxley's, rádi veškeré Vaše dotazy zodpovíme.

20170527_091412434_iOS.jpg
Luxor-loungechair-LULC.jpg
Sienna-table-750-set-L.jpg
B0076P 0407.jpg
bottom of page