top of page
Rissington-table-2325-set-L2.jpg

Luxusní zahradní nábytek, který Vás bude provázet po celý život

Krásné a udržované zahrady si žádají odpovídající zahradní nábytek, který by završil celkový dojem a prostor. Dlouho jsme se rozhlíželi po trhu až jsme objevili jedinečnost a nádherné provedení v anglické společnosti Oxley‘s, kterou výhradně zastupujeme na českém a slovenském trhu.

 

Tato společnost vyrábí unikátní zahradní nábytek a navazuje na tradici výroby sahající až do 18. století. Technologie výroby společnosti dodá nábytku její nadčasovost a autentičnost. Materiál i zpracování umožňuje používání nábytku v zahradě po celý rok, od jara do zimy, za každého počasí.

Barrington-table-1600-set-L2.jpg

Anglické dědictví

Oxley’s je rodinnou společností sídlící v Anglii vyrábějící úchvatné skvosty v podobě zahradního nábytku. Zakladatelé byli uchváceni tradičními anglickými litinovými lavičkami, kterými je již od 18. století poset Londýn, ale i parky, města a mnohé výletní oblasti. Natolik byli inspirováni, že zatoužili navázat na tuto tradici a začali vytvářet nadčasově elegantní, luxusní zahradní nábytek, který vydrží po mnoho generací.

Jedinečnost

Každý kousek nábytku Oxley’s se začíná vyrábět a připravovat až podle individuálních přání a tužeb zákazníka. Velmi citlivě je zvolená paleta osvědčených nadčasových barev a povrchových úprav. Zpracování se nabízí v několika řadách, dle náročnosti a potřeb klienta, od odpočinkových a relaxačních zón, až po rodinné události jako jsou oslavy, setkání s přáteli a případně nedělní obědy a společné večeře pod širým nebem.

Funkčnost

Nadčasový zahradní nábytek zcela jistě překvapí řadu zákazníků, jak nádherným zpracování, tak svojí pohodlností, tvarováním, citlivou barevnou kompozicí i funkčností a možností využití jednotlivých kusů ve Vaší zahradě, ale také na veřejných prostranstvích. Tyto jedinečné kousky vdechnou každému místu romantický, nostalgický a pohodlný pocit.

Udržitelnost

Společnost Oxley’s využívá k výrobě svého zahradního nábytku primárně recyklovaný hliník. např. plechovky od nápojů, hliníková kola nebo stará křídla letadel. Samotný proces recyklace využívá pouze 5 % energie, která by byla potřeba k vytvoření hliníku nového a zároveň lze tento proces opakovat stále dokola, což dělá výrobu Oxley’s zahradního nábytku naprosto udržitelnou.

Barevná provedení

Standardně nabízíme 15 základních barev a 3 luxusní barevná provedení s patinou, což je za normálních okolností dostačující výběr. Pokud však potřebujete jinou konkrétní barvu, můžeme nábytek vyhotovit v jakémkoli odstínu dle vzorníku RAL.

Když společnost v roce 1991 s výrobou nábytku začala, jako jediná dodávala venkovní nábytek v barvách s patinou.

V průběhu své životnosti kovy získávají různou patinu, která dodává nábytku na zajímavosti a prohlubuje barevný odstín. To platí především u bronzu, mědi a olova. Společnost Oxley‘s se stala odborníkem na imitaci tohoto vlivu času a vytvořila to, čemu dnes říkáme verdigris. Tento časově náročný proces je třeba provádět ručně a vyžaduje notnou dávku zkušeností.

 

Jedná se o barvy Antique Gold, Titanium a Tuscan White.

 

Přestože je každá objednávka jedinečná, konstantní výrobní proces zaručuje,

že je nábytek odolný vůči povětrnostním podmínkám v jakémkoli místě na světě.

Pokud máte zájem o bližší informace ke kompletní nabídce, rádi veškeré Vaše dotazy zodpovíme.

20170527_091412434_iOS.jpg
Luxor-loungechair-LULC.jpg
Sienna-table-750-set-L.jpg
B0076P 0407.jpg
bottom of page