top of page
1695628501488.jpg

Synonymum luxusu, kvality a tradice

Je nám ctí Vám představit francouzskou společnost Beauvillé,
kterou máme tu čest zastupovat na českém a slovenském trhu.

Již více než dvě století jsou továrny Beauvillé v Ribeauvillé, srdci Alsaska, součástí slavné historie textilního průmyslu.


Nekompromisní v kvalitě svých látek, společnost zvěčňuje umění v nenapodobitelném lesku barev a výjimečně kreativním výběru vzorů. Společnost Beauvillé, vyzbrojená těmito odbornými znalostmi, nabízí ubrusy a domácí textil v přepychových designech.

Beauvillé se vyrábí výhradně ve Francii v the Manufacture d’Impression sur Etoffes (MIE) a od roku 2009 se společnost pyšní významným označením „Entreprise du Patrimoine Vivant“ (společnost živého dědictví).

Tradice sahající do 18. století

 

Právě v Alsasku se psala velká historie textilního tisku. Ještě před rokem 1759, kdy Ludvík XV. vydal dekret, který umožnil jeho plný rozvoj z řemesla na prestižní královský průmysl.

Původně se ve 2. polovině 17. století potisk textilu prováděl dřevěnými špalíky. Tato technika umožňuje zahrnout do návrhu prakticky neomezený počet barev. Každý blok představuje jednu barvu. Rytí jednoho dřevěného bloku může trvat až měsíc.

 

Sítotisk, který se poprvé objevil na Manufacture d’Impression sur Etoffes v roce 1937, postupně nahradil blokový tisk. Umělec navrhne motiv, který je poté reprodukován jako šablona. Stejně jako u blokového tisku je pro každou barvu potřeba jedno síto, které dohromady tvoří kompletní design. Je to práce, která vyžaduje pečlivost a přesnost. Týmová spolupráce mezi tiskařem a jeho asistentem musí být bezchybná.

 

Barvivo se nalije do síta, zkontroluje se jeho konzistence a přebytek se odstraní. Obě tiskárny musí sladit své pohyby, aby se barva rozprostřela rovnoměrně. To se musí opakovat s jiným plátnem pro každou barvu designu. Pro tento postup je nutný jedinečný talent vzhledem k tomu, že některé ubrusy tvoří i dvacet barev. Následuje proces napařování, který barvy zafixuje, poté se vysuší a dokončí.

Výsledkem je mistrovské dílo, které bude nejenom dekorativním předmětem, ale z každého posezení vytvoří slavnostní událost. 

Vánoční kolekce

Vánoční kouzlo na vašem stole

LA BOHÉME

novinka

RÉVE D'HIVER

novinka

LE JARDIN MERVEILLEUX

novinka

NUIT ÉTOILÉE EMERALD

novinka